ققنوس چت   چت باران   منزل مبله شیراز   
 كنكور - كنكور ارشد - آخرين اخبار كنكور كنكور - كنكور ارشد - آخرين اخبار كنكور .

كنكور - كنكور ارشد - آخرين اخبار كنكور

تبريك

بازپاييز است..

اندكي از مهرپيدااست...

حتي دراين دوران بي مهري بازهم پاييززيباست!

مهرتان افزون..

"پاييزتان مبارك"
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۲۳:۵۷ توسط:كنكور موضوع:

پنجمين همايش شيمي و محيط زيست

پنجمين همايش ملي شيمي و محيط زيست، اميد دارد تا در سال جهاني شيمي بتواند بستر مناسبي را براي همفكري و مشاركت علمي استادان، پژوهشگران، مديران، دانشجويان، صاحبان صنايع و تمامي علاقه‌مندان به محيط زيست را با تاكيد بر علوم و روش‌هاي نوين در بررسي مسايل زيست محيطي، فراهم آورد. محيط زيست موهبتي الهي است كه وظيفه ما به امانت نگه داشتن آن براي آيندگان است. پس شايسته است در حفظ و نگهداري از آن كوشا باشيم.محورهاي علمي سمينار:
- روشهاي نوين ارزيابي آلاينده‌هاي شيميايي محيط زيست
- شيوه هاي كاهش آلاينده‌هاي زيست محيطي

محورهاي علمي سمينار:
- روشهاي نوين ارزيابي آلاينده‌هاي شيميايي محيط زيست
- شيوه هاي كاهش آلاينده‌هاي زيست محيطي

- مديريت و كنترل پسماندهاي صنعتي

- بازيافت شيميايي پسماندهاي آلاينده محيط زيست
- شيمي آلاينده‌هاي محيط زيست
- شيمي سبز ( بررسي و معرفي فرآيندهاي شيميايي سازگار با محيط زيست)
- بررسي مشكلات زيست محيطي صنايع شيميايي و مديريت آنها
- مديريت پسماند‌هاي آزمايشگاه‌هاي شيمي
- بررسي تطبيقي استانداردهاي محيط زيست
- آلاينده‌هاي شيميايي ،آب ، خاك و هوا
پنجمين سمينار شيمي و محيط زيست
منبع: گروه شيمي شهر تهرانبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۲۳:۵۵ توسط:كنكور موضوع:

صخره هاي جادويي

براي ديدن مطالب بيشتر لطفا اينجا را كليك كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۲۳:۴۷ توسط:كنكور موضوع:

طلاي خالص

چندي پيش در منطقه فينيكس واقع در آريزونا در كشور آمريكا، كشاورزي بنام ديويد هادسون به ماده ي سفيد رنگي كه در سرتاسر زمينهاي زراعي اش گسترده بود مشكوك شد و مقداري از آنرا به آزمايشگاههاي معتبر سپرد تا به او بگويند كه اين ماده سفيد رنگ متشكل از چه مواد اوليه اي است. اما در عين ناباوري، پاسخ آزمايشگاه اين بود:You Have Pure Nothing يعني شما يك ماده اي دردست داريد كه خالصاً هيچ چيز مشخصي كه در جدول عناصر تعريف شده باشد در آن به چشم نمي خورد!
اما پس از چندي يك آزمايشگاه روسي به روش آزمايش آمريكاييها شك كرد و روش جديدي را براي آناليز اين ماده ي عجيب پيش رو گذاشت كه صحيح تر بود و بلاخره پرده ي جادويي كنار رفت و عنصر تشكيل دهنده رخ نمود
.

اين ماده شكل ديگري از اتم هاي طلا بود كه بصورت يك نانو رشته (رشته اي از الكترونها كه از پي هم قرار مي گيرند و شكل يك تسبيح نخ شده را دارد) در آمده بود. نام علمي آن ORME يا ORMUS مخفف Orbitally Rearranged Monotomic Element مي باشد.
آزمايشات بعدي، اما، حيرت آورتر بودند. براي وزن كردن آن، يك پيمانه ي خالي را ابتدا وزن كردند و سپس مقدار مشخصي از اين گرد سفيد رنگ را درون پيمانه ريخته مجدداً وزن كردند و در عين ناباوري در تمام اين توزينها، همواره وزن پيمانه+وزن گرد سفيد رنگ از وزن پيمانه ي خالي “كمتر” بود! آزمايشي كه چندين بار تكرار شد و همواره يك پاسخ را ارائه مي داد. گويي كه 40 درصد از جرم اين ماده در جهان ما و 60 درصد ديگر آن در جهاني موازي با جهان ما سير مي كند.
نكته ي مهم زماني به چشم آمد كه محققان، پيمانه ي لبريز از ماده سفيد رنگ را حرارت دادند و مشاهده كردند كهدر حرارت بسيار بالا وزن پيمانه به سمت صفر گرم سوق پيدا كرد. يعني “با حرارت دادن به اين ماده، مي توان جاذبه را دفع نمود”.
ناسا با بهره گيري از اين تركيب جديد طلاي بسيار ناب (The Pure Gold) توانست ماده ي جديدي اختراع كند با نام آيروژل (AeroGel) كه به خودي خود از هوا سبك تر است و فرم خالص آن مي تواند در هوا شناور باشد و همچنين با حرارت دادن به آيروژل، اين ماده مي تواند وزنهايي بيش از وزن خود را نيز در هوا معلق نگاه دارد. ناسا از اين ژل در تحقيقات گسترده اي بهره مي برد. (در ويكيپديا جستجو كنيدAeroGel )
اما چندي پيش، در “صحراي سينا” (علاقه مندان به آثار سيچين توجه فرمايند) معبدي متعلق به راهبان مصر باستان كشف شد كه درون آن آكنده بود از پودري سفيد رنگ! آزمايش اين ماده نشان داد كه شباهت زيادي بين اين پودر تازه كشف شده با نانو رشته ي طلا وجود دارد. مصريان باستان به اين ماده “مفكات” مي گفتند و راز تهيه آن در دست راهبان مقدس بوده است.
تركيب مفكات با حرارت مي توانسته بي وزني را بهمراه آورد و شايد راز چگونگي ساخته شدن اهرام عظيم مصر در همينجا نهفته باشد.
به اين نكته توجه كنيد: نام تمام اشكال هندسي (چه به فارسي و چه به لاتين) مستقيما به شكل هندسي آنها اشاره مي كند. مثلاً دايره از دوار بودن مي گويد، مثلث از سه ضلعي بودن. اما در اين بين نامي كه براي شكل هندسي “هرمدر نظر گرفته شده يك استثناي عجيب است. هرم در لاتين Pyramid ترجمه شده كه از تركيب دو كلمه ي Pyro بمعني “آتش” و Amid بمعني “گرفته شده” تشكيل شده است. بنابراين Pyramid يعني Fire Begotten يا از آتش گرفته شده!!! حتي اسم عربيِ “هِرم” نيز از ريشه هُرم بمعني حرارت و داغي گرفته شده و اشاره اي به شكل هندسي آن ندارد.

علاقه مندان به پيگيري اين مطلب مي توانند به آدرس graal.co.uk/whitepowdergold.html مراجعه و يا در گوگل White Powder Gold را جستجو نمايند..

 

همانگونه كه كتاب “اسرار گمشده صندوقچه مقدس” اثر لارنس گاردنر اشاره دارد، اخيراً توجه دانشمندان به اين عنصر مرموز معطوف شده است كه در جدول تناوبي عناصر يافت نمي شود.

اين پودر سفيد رنگ غير محسوس كه از خانواده فلزاتي همچون طلا و پلاتنيوم بدست مي آيد، عنصري مونوتوميك (ساختاري از ماده كه از اتمهاي واحد تشكيل شده است) خوانده مي شود. آنچنانكه اين ماده توسط كاشف آن، ديويد هادسون، در سالهاي دهه ي 1980 Orme نام گذاري شد كه مخفف Orbitally Rearranged Monatomic Element (عنصري كه اوربيتال آن بصورت تك اتمي بازچيده شده باشد) مي باشد. بصورت عمومي و تجاري نام Ormus يا M-State براي اين پودر سفيد رنگ پذيرفته شده است.

ثقل سنجي حرارتي نشان داد كه اين ماده در حرارت بالا شروع به بي وزن شدن مي نمايد تا جايي كه حتي مي تواند در هوا شناور شود. حتي در شرايط خاصي اين پودر سفيد طلا مي تواند به خاصيت ابر رسانايي برسد و يا در ابعاد ديگر عالم طنين ايجاد نمايد.

در اسطوره هاي يونان باستان تلاش براي يافتن اين ماده بصورتافسانه پشم طلايي” تجلي يافته، در حاليكه در كتاب مقدس مي توان رد اين ماده را در داستان مربوط به صندوقچه ي عهد (كه به دستور خدا توسط موسي در صحراي سينا ساخته شد و نهايتا به معبد سليمان در اورشليم منتقل شد) جستجو نمود. در بين النهرين باستان نيز از اين پودر سفيد رنگ ياد شده و نام آن شم-آن-نا يا “سنگ آتش” بوده است، درحاليكه مصريان به آن “مفكات” (mfkzt) مي گفتند و اسكندر نيز آنرا با نام “سنگ بهشت” مي ستود.

اين پودر “سنگ آتش” رازآلود، بعنوان يك ماده خوراكي و به شكل نان هاي مخروطي و يا بصورت معلق بر سطح آب، به پادشاهان و فراعنه اختصاص مي يافت. اين ماده بعنوان غذايي براي “كالبد اختري” شناخته مي شد كه استعداد رهبري، آگاهي ذاتي، ادراك و فراست را در نزد شاهان و رهبران ارتقا مي داده است. همچنين به تازگي ارتباط مابين اين ماده جادويي با راز طول عمر نيز مكشوف گشته است.

امروزه، كمپاني هاي متعددي در حال توليد محصولاتي هستند كه بر پايه مواد M-State بنا شده اند. برخي از طلا بعنوان فلز پايه بهره مي برند، و برخي ديگر نيز از مشتقات پلاتنيوم كه از رسوبات كف درياها و يا منابع زميني اي همچون دهانه هاي آتشفشان ها و يا محل برخورد شهاب سنگها استحصال مي شود بهره مي برند. از آنجاييكه روشهاي متداول آناليز مواد فلزي، براي شناخت M-State ها نا مناسب و نا كارآمد است لذا مي توان گفت كه هنوز بسياري از تواناييهاي اين ماده در پرده ي ابهام باقي مانده است.

فيلسوف قرن هفدهم، ايرنائوس فيلالِتِس (فردي كه مورد احترام آيزاك نيوتن، روبرت بويل، الياس اشمول و ديگر اعضاي كالج سلطنتي بريتانيا در عصر خود بوده است)، اثري را در سال 1667 نگاشت با نام “راز، بر ملا شد”. وي در اين مقاله به بحث پيرامون “سنگ فلاسفه” مي پردازد كه تا آن زمان به اشتباه به “هر ماده اي كه فلزات را به طلا تبديل كند” گفته مي شد.

فيلالتس مستقيماً به اصل موضوع مي پردازد و آنچنانكه از اسناد مي توان فهميد، وي سنگ فلاسفه را خودِ طلا مي داند و اعلام مي كند كه به خلوص رساندن طلا مي بايست تلاشي باشد كه فلاسفه به انجام مي رسانند. او مي افزايد: ” سنگ ما چيزي نسيت جز طلا كه به بالاترين درجه خلوص و لطافت (نرمي) رسيده باشد. بدان سنگ مي گوييم چراكه خواص ذاتي آن اينگونه نشان مي دهد؛ اين ماده جلوي آتش را مي گيرد همانطور كه مابقي سنگها نيز اينچنين مي كنند. در گونه ي خود اين ماده همان طلا است، اما خالص تر از هر خالصي؛ اين ماده اي جامد و نسوز است همانند سنگ، اما شكل ظاهري آن مانند پودري خالص و نرم است”.

چند قرن زودتر در سال 1416 شيمي دان فرانسوي، نيكولاس فلامل، مي نويسد كه وقتي فلز ناب در نهايت كمال آماده سازي شد، پودر عالي و سفيد رنگِ طلا بدست مي آيد، كه همان “سنگ فلاسفه” مي باشد.

وقتي به مصر باستان باز مي گرديم، ارجاعات بيشتري را به مفكات (mfkzt) باز مي يابيم كه به اماكن مقدسي در آن ناحيه اشاره دارند. يكي از اين اماكن مقدس (نزد مصريان باستان) معبد كارناك مي باشد و گنجينه اي متعلق به تاتموسيس سوم. در ديوار نگاره هاي معبد كارناك در قسمتي كه مربوط به فلزات است، تعدادي شئي مخروطي شكل به تصوير درآمده است و در توضيحشان قيد شده كه اين اشياء از طلا ساخته شده اند اما نكته عجيب نام اين اشياء مخروطي شكل است:”نان سفيد!”. مشخصاً از اين نان در مراسمي بهره برده مي شد كه مختص فراعنه بوده و آنان پس از پشت سر گذاشتن روزه اي 40 روزه با اين نان مقدس روزه شان را باز مي كردند و پس از اين مراسم بوده كه فرعون فرامين ساليانه خود را صادر مي كرده است. تحقيقات بعدي ما نشان داد كه اين ماده ي سفيد رنگ مستقيماً با افزايش ادراك و فراست و قوه ي مديريت در ارتباط است چراكه پس از مصرف خوراكي آن توانمندي نيمه راست مغز را با توانايي نيمه ي چپ مغز برابر مي گردد.

رد پاي اين پودر سفيد را همچنين مي توان از اسنادي كه به اسكندر مقدوني باز مي گردد جستجو نمود. همواره اين داستان را از اسكندر شنيده ايم كه وي بدنبال راز جاودانگي اقدام به سفر به بهشت نمود كه بر اساس قراين بهشت در آنزمان سرزمين هخامنشيان، سرزمين اهورا مزدا، خداي نور و خرد بوده است. هدف وي يافتن “سنگ بهشت” بوده است كه خواصي جادويي داشته از جمله افزايش عمر (جاودانگي). امروزه دانشمندان سرگرم مطالعه بر روي DNA انسان مي باشند و ارتباطي را مابين پودر سفيد طلا و طول عمر DNA يافته اند.

مي توان خصوصيات پودر سفيد طلا را به اينگونه بربرچسب: ،
ادامه مطلب

امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۲۳:۴۶ توسط:كنكور موضوع:

تبريك عيد فطر

دل ها همه بهاران
شد از شميم ياران
مه،رخ نموده امشب
در عيد روزه داران
هركس كه در دعايش
يادي كند زياران
شيرين تر از عسل باد
كامش به روزگاران
فرارسيدن عيد سعيد فطر را خدمت همكاران گرامي تبريك عرض مي نماييم


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۲۳:۴۴ توسط:كنكور موضوع:

برگزاري نمايشگاهي از تصاوير و پوستر هاي سال جهاني شيمي

به اطلاع همكاران محترم مي رساند مجموعه اي از تصاوير انتخاب شده ي ارسالي از دبيرستان بشري(سركار خانم نقي ئي) و دبيرستان بعثت(سركار خانم افشاري)رو ز سه شنبه مورخ 20/2 در محل اداره آموزش و پرورش منطقه 19 به نمايش گذاشته شد. و همكاران محترم شركت كننده در مجمع دوم گروه شيمي از اين نمايشگاه بازديد نمودند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۲۳:۴۳ توسط:كنكور موضوع:

گزارش كار سالانه گروه شيمي

همكاران عزيز:گزارش كار سالانه گروه شيمي تهيه و روي وبلاگ گذاشته شده است.

گزارش سه ماهه اول سال تحصيلي 90-89 گروه شيمي

اداره آموزش وپرورش منطقه19

 

مهرماه

1- بررسي سوالات خرداد 89 پايه هاي اول و دوم.

2- بررسي درصد قبولي در خرداد 89 براي پايه هاي اول و سوم كليه مدارس به تفكيك رشته و جنس.

3- تجزيه و تحليل سوالات شيمي (3) خرداد و شهريور 89 براي ارائه در جلسه سازمان.

4- اعلام نفرات بالاترين درصد قبولي در پايه هاي مختلف.

5- شركت درجلسه با كارشناسي مسئول و كارشناسي متوسطه و مسئول امتحانات.

 

آبان ماه

1- ادامه تحليل آماري سوالات شيمي (3) خرداد 89 و مراجعه به حوزه تصحيح.

2- جلسه با مسئول متوسطه و تعيين راهكارهايي براي ايجاد تغييرات در زمينه آموزشي.

3- شركت در مجمع سازمان.

4- نوشتن برنامه عملياتي گروه براي سال تحصيلي 90-89

5- قرار دادن اخبار روي وبلاگ.

 

آذرماه

1- تكميل فرم اطلاعات دبيران.

2- آماده سازي برنامه ها جهت ارائه در مجمع (كارگاه آموزش كليپ ، كارگاه طرح درس شبيه نمايي).

3- برگزاري مجمع.

4- ارسال بسته آموزشي براي همكاران.

5- ارسال بخشنامه تهيه كليپ آموزشي.

6- ارسال بخش نامه برگزاري ضمن خدمت شيمي چهارم.

7- فعالسازي وبلاگ.

 

گزارش سه ماهه دوم سال تحصيلي 90-89 گروه شيمي

اداره آموزش وپرورش منطقه19

 

دي ماه

1- ارسال بخش نامه تهيه عكس از پديده هاي اجتماعي با محوريت شيمي در زندگي.

2- پي گيري درصد قبولي و ميانگين پايه هاي اول و دوم وسوم جهت ارائه به سازمان.

3- جلسه با رييس اداره جناب آقاي عابديني.

4- فعالسازي وبلاگ.

5- ارسال بخش نامه مسابقه شبيه نمايي.

6- جلسه سازمان.

7- هماهنگي با سانا (سازمان انرژي هاي نو ايران) جهت بازديد همكاران.

بهمن ماه

1- آماده كردن نمونه سوالات شيمي (3) به تفكيك سال و قسمت اول و دوم كتاب و ارسال براي همكاران.

2- ارسال بسته آموزشي براي همكاران منطقه.

3- فعالسازي وبلاگ.

4- ارسال نمونه سوالات مسابقات آزمايشگاهي به مدارس.

5- ارسال بخش نامه مربوط به طنز ،پوستر و عكس.

6- آماده كردن بسته آموزشي جهت ارسال به مناطق.

7- برگزاري مسابقات آزمايشگاهي منطقه اي.

8- طراحي برنامه 80 امتيازي گروه درسي شيمي.

اسفندماه

1- ادامه طراحي برنامه 80 امتيازي گروه درسي شيمي.

2- فعالسازي وبلاگ.

3- شركت در مجمع سازمان.

4- جلسه سازمان .(ارائه برنامه 80 امتيازي مربوط به منطقه).

5- ارسال كليپ هاي آموزشي به سازمان.

6- برگزاري كارگاه آموزشيuIead video studio جهت ساخت كليپ.

7- بررسي طرح درس هاي شبيه نمايي و ارسال برگزيده گان به سازمان.

8- بازديد از مدارس بهشتي،صدوقي ،جمهوري و ارشاد.

 

گزارش دو ماهه سوم سال تحصيلي 90-89 گروه شيمي

اداره آموزش وپرورش منطقه19

 

فروردين ماه

 

1- ارسال پوستر و كاريكاتورهاي انتخابي به سازمان.

2- ارسال بخش نامه برگزاري كارگاه آزمايشگاه.

3- ارسال عكس ها و نقاشي هاي برگزيده به سازمان.

4- بازديد از مدارس روزبهاني،بعثت،زندي نيا.

5- برگزاري كارگاه آزمايشگاه.

6- فعالسازي وبلاگ.

 

ارديبهشت

 

1- قراردادن جزوه شيمي 1و2و3وپيش دانشگاهي بر روي وبلاگ جهت استفاده همكاران.

2- ارسال بخش نامه برگزاري مجمع.

3- فعالسازي وبلاگ.

4- برگزاري مجمع دوم.

5- برگزاي نمايشگاه كاريكاتورها و پوستر هاي مربوط به سال جهاني شيمي.

6- ارسال CDحاوي انيميشن هاي شيمي 1و2و.3وپيش دانشگاهي براي همكاران.

7- ارسال بسته آموزشي براي همكاران.

8- جمع بندي فعاليت هاي سالانه گروه.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۲۳:۴۲ توسط:كنكور موضوع:

گزارش مجمع دوم گروه شيمي

دومين مجمع شيمي در تاريخ سه شنبه 90/2/20 با حضور 11 همكار ساعت 8:30 در اتاق شورا اداره آموزش و پرورش برگزار شد. برنامه به شرح زير برگزار شد.

1- تلاوت قرآن كريم.

2- خير مقدم.

3- بررسي عملكرد گروه شيمي در سال تحصيلي 90-89.

4- طراحي فعاليت هاي قابل انجام در منطقه به ميزان 80 امتياز.

5- نمايش انيميشن و تصاوير جالب از شيمي.

6- پذيرايي.

7- بررسي فصل 2 شيمي (2).

8- بازديد همكاران از پوسترها و تصاوير جالب شيمي آماده شده توسط دانش آموزان.

9-رفع اشكالات همكاران در رابطه با تايپ سوالات و نحوه نوشتن فرمول و آوردن تصاوير از كتاب به برگه سوال.

10- بررسي نكات مبهم و چالش بر انگيز شيمي 1و2و 3و نشان دادن اثر تيندال به صورت عملي.

همچنين در اين جلسه پيرامون مسائل زير با مسئول متوسطه جناب آقاي مرداني صحبت هايي انجام شد.

1- چرا از درصد قبولي به عنوان اهرم فشار استفاده مي شود؟

2- استفاد از نيروهاي ناكارآمد و بي توجهي به كيفيت كار آن ها و تنها توجه به درصد قبولي .

3- در عادات ناهنجار دانش آموزان در دوره راهنمايي براي نحوه ي امتحان دادن.

4- وارد شدن دانش آموزان بسيارضعيف از راهنمايي.

5- رسم نمودارهاي غير علمي.

6- سال هاي اول ود.وم و سوم را يك معلم تدريس كند تا دانش آموزان به روش معلم آشنا شوند.

7- تعداد دانش آموزان در هر كلاس بدون توجه به داشتن معلم هاي مازاد و فضاي آموزشي.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۲۳:۴۰ توسط:كنكور موضوع:

تبريك هفته معلم

همه برايم دست تكان دادند،اما كم بودند دستاني كه تكانم دادند! به حرمت تاثير كه بر همه فرزندان سرزمينت داشته و داري هفته ات از امروز تا هميشه مبارك


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۲۳:۳۹ توسط:كنكور موضوع:

اطلاعيه دومين مجمع علمي دبيران شيمي منطقه 19

به نام خدا
دومين مجمع علمي دبيران شيمي منطقه 19  در روز سه شنبه 20 ارديبهشت  1390 در اتاق شورا واقع در اداره آموزش و پرورش منطقه 19 برگزار خواهد شد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۲۳:۳۸ توسط:كنكور موضوع: